Absolwentka Pomorskiej Akademii Pedagogicznej w Słupsku, magister edukacji muzycznej i słuchaczka kursu wokalno- aktorskiego w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Wokalistka, multiinstumentalistka, aktorka i pisarka. Miłośniczka zgłębiania ludzkich uczuć i wyborów w krytycznych sytuacjach. Nagrała piosenki ,, Bo jesteś Ty” , „Czas Odlotu” niemieckiego kompozytora Daniela von Lison do słów Przemysława Brosza. Aktualnie przymierza się do nagrania własnej płyty.


Przedstawiciel firmy WL music production w Szwecji, gdzie współpracowała z producentem muzycznym Czesława Niemena. Wydała książkę pod tytułem,, Witold , Niemen I ja.Histotia niejednej znajomości ” na kanwie , której planuje ekranizację. Odkryła bowiem nieopublikowane jeszcze materiały video zawierające relacje z koncertów Czesława Niemena w Skandynawii, prywatne sekwencje, wywiady i konferencje prasowe oraz zdjęcia.


Brała udział wielu sesjach zdjęciowych, zajmowała się modelingiem, pracowała na planie seriali telewizyjnych i zdobywała tytuły w konkursach piękności. Udzielała wywiadów do gazet min. ,, Dziennika Polskiego” w Londynie, gdzie debiutowała na angielskiej scenie muzycznej jak również rozgłośni radiowych w Wielkiej Brytanii czy Radio Warszawa.

Jej droga muzyczna przypomina typowo amerykański schemat.

Zaczynała śpiewając w kościołach potem jako studentka na ulicach miast. Próbowała odnaleźć się w wielu gatunkach muzycznych od klasyki ( śpiewając w chórze akademickim, grając na instrumentach muzycznych: fortepian, akordeon, gitara) country ( półfinaliska przeglądu piosenki country do Mrągowa) jazz, blues ( współpracując z muzykami jazzowymi, bluesowymi) operę ( ćwicząc arie pod okiem cenionych śpiewaczek operowych) i pop .

Jest oficjalnym reprezentantem Global Media Distribution z siedzibą w Nowym Jorku na rynku polskim. Literatura i podróże to jej kolejne pasje. Zwykle jedno wynika z drugiego. Podróże są inspiracją do tworzenia powieści. Napisała książkę pt. ,,Łza przeszłości” i pracuje nad jej kontynuacją pt:,, Spotkałam swoje Anioły”.

Premiera miała miejsce 18 listopada 2015 w Warszawie. Alina Lużyńska to jedyna w Polsce śpiewająca autorka książek, która na podstawie swoich doświadczeń życiowych, ale również osób, które spotkała na swojej drodze, opowiada w nich o tym, jak budowała swój sukces, co z pewnością motywuje inne kobiety do walki o własne marzenia. Posiada w swym repertuarze gotowy recital utworów znanych i lubianych, który w całości wypełniają piosenki miłosne. Alina, wciąż ma głowę pełną nowych pomysłów i nieustanną potrzebę ulepszania świata. Jest go ciekawa, poszukuje inspirujących zdarzeń i ludzi.

WYKSZTAŁCENIE:
– Pomorska Akademia Pedagogiczna w Słupsku
– kurs wokalno – aktorski w Akademii Muzycznej w Gdańsku
– kursy nauki śpiewu u Tadeusza Konadora i lekcje emisji głosu u Wiesławy Maliszewskiej
– lekcje gry na pianinie u Grażyny Troć
– kurs gry na akordeonie, gitarze i flecie

UMIEJĘTNOŚCI:
– pisarstwo
– śpiew ( blues, jazz, pop )
– gra na gitarze
– gra na flecie
– gra na pianinie
– aktorstwo
– modeling, foto modeling
– pisanie felietonów
– przeprowadzanie wywiadów

Ostatnia książka:

Zmiana świadomości – Alina Lużyńska

https://otoksiazka.com/index.php/produkt/12-zmiana-swiadomosci-alina-luzynska/