alina lużyńska
Prezes Zarządu Fundacji

Absolwentka Pomorskiej Akademii Pedagogicznej w Słupsku, magister edukacji muzycznej i słuchaczka kursu wokalno- aktorskiego w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Wokalistka, multiinstumentalistka, aktorka i pisarka. Miłośniczka zgłębiania ludzkich uczuć i wyborów w krytycznych sytuacjach. Nagrała piosenki ,, Bo jesteś Ty" , ,, Czas Odlotu" niemieckiego kompozytora Daniela von Lison do słów Przemysława Brosza. Aktualnie przymierza się do nagrania własnej płyty.
Brała udział wielu sesjach zdjęciowych, zajmowała się modelingiem, pracowała na planie seriali telewizyjnych i zdobywała tytuły w konkursach piękności. Udzielała wywiadów do gazet min. ,, Dziennika Polskiego" w Londynie, gdzie debiutowała na angielskiej scenie muzycznej jak również rozgłośni radiowych w Wielkiej Brytanii czy Radio Warszawa.

Jej droga muzyczna przypomina typowo amerykański schemat.

Zaczynała śpiewając w kościołach potem jako studentka na ulicach miast. Próbowała odnaleźć się w wielu gatunkach muzycznych od klasyki ( śpiewając w chórze akademickim, grając na instrumentach muzycznych: fortepian, akordeon, gitara) country ( półfinaliska przeglądu piosenki country do Mrągowa) jazz, blues ( współpracując z muzykami jazzowymi, bluesowymi) operę ( ćwicząc arie pod okiem cenionych śpiewaczek operowych) i pop .

Jest oficjalnym reprezentantem Global Media Distribution z siedzibą w Nowym Jorku na rynku polskim. Literatura i podróże to jej kolejne pasje. Zwykle jedno wynika z drugiego. Poprzez barwną historię swojego życia zwiedziła wiele zakątków na świecie. Podróże są inspiracją do tworzenia powieści. Napisała książkę pt. ,,Łza przeszłości" i pracuje nad jej kontynuacją pt:,, Spotkałam swoje Anioły". Alina marzy o realizacji filmu na podstawie jej książki.

Premiera miała miejsce 18 listopada 2015 w Warszawie. Alina Lużyńska to jedyna w Polsce śpiewająca autorka książek, która na podstawie swoich doświadczeń życiowych, ale również osób, które spotkała na swojej drodze, opowiada w nich o tym, jak budowała swój sukces, co z pewnością motywuje inne kobiety do walki o własne marzenia. Posiada w swym repertuarze gotowy recital utworów znanych i lubianych, który w całości wypełniają piosenki miłosne. Alina, wciąż ma głowę pełną nowych pomysłów i nieustanną potrzebę ulepszania świata. Jest go ciekawa, poszukuje inspirujących zdarzeń i ludzi.

[gallery link="file" columns="4" ids="1038,1039,1040,1041"]